Dodaj komentarz

Nowe mieszkanie

To już za 3 tygodnie kolejna przeprowadzka z którą muszę się zmierzyć. Nie żałuję, bo można rzec na swoje. Zostało już mało czasu, więc muszę się wziąć żywo do roboty. Sporo rzeczy już czeka w kartonach, ale jeszcze wcale nie mało zostało do spakowania. Oczywiście z tym sobie bez problemu poradzimy, a ja bardziej już jestem myślami w jakim stylu udekorujemy nasze własne M. Urządzamy trzy pokoje i kuchnię, także do dzieła.

Kuchnia, śmiało można uznać, że jest wyposażona i nie potrzebuje większych zmian. Odświeżymy jedynie ściany. Przed nami mieszkało tutaj tylko małżeństwo i w tej całkiem sporej kuchni są stoły i krzesła. Jak na złość jedynie dwa, i z pewnością wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy zmuszeni pomyśleć się nad zamianą, na trochę większy, żeby się nie prowadzać z jedzeniem do dużego pokoju. Nie wiem, czy da się kupić coś gotowego, czy trzeba będzie taki stół robić pod wymiar.

Duży pokój. Zgodnie z moją wizją powinno być w nim trochę wolnego miejsca.Niewielka sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a obok stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, albowiem pokój jest dość ustawny. Na ten moment obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, a także komody. Dopiero co byliśmy przed dylematem wykorzystania naszej komody ze starego domu, a tu nowy mebel do kolekcji. Jak stwierdzimy, iż zupełnie nie pasuje do naszej wizji, znajdzie się po prostu na śmietniku.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza od naszej, dlatego na wstępie postanowiliśmy, że nie zabieramy naszej szafy. Tam zresztą została szafa w zabudowie, a więc nie potrzebujemy naszej. Cały czas myślimy co zdecydować z łóżkiem. Posiadamy wielkie, a nowa pokój sypialny jest o wiele mniejszych gabarytów od obecnej. Łoże jakoś upchniemy, ale zostanie niewiele miejsca. Jednak średnio widzi mi się wymienić duże łóżko na węższą wersalkę i każdego dnia się gimnastykować przy ścieleniu. Oprócz łóżka mamy do zabrania także toaletkę i komodę. Boję się jednak, iż oba meble nie wejdą i będziemy musieli zdecydować się na jeden mebel.

Pokój dla dziecka. Tak jak się spodziewaliśmy jest dość mały, ale będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z bratem i doskonale wiem jak konieczny jest swój pokój. Od razu nie zamierzamy go od nowa dekorować. Wykorzystamy meble te które posiadamy obecnie, a niedługo jak będzie szła do pierwszej klasy wybierzemy właściwy komplet. Można kupić fajne meble systemowe, a do tego nie potrzebują wiele przestrzeni, a do tego są niezmiernie praktyczne. Powinniśmy mieć na uwadze, że biurko wtedy już będzie nieuniknione. Jeszcze wczoraj była przedszkolakiem, a tu nagle musi zasiąść w szkolnej ławce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: